tel.: +48 58 698 21 75 do 76

email: supervisor@supervisor.pl

tel.: +48 58 698 21 75 do 76

supervisor@supervisor.pl

Integracja z SENT-GEO

Zgodnie z ustawą z dnia 15 czerwca 2018 o zmianie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, do systemu monitorowania przewozu zostały wprowadzone zmiany polegające na obowiązku przekazywania danych geolokalizacyjnych środków transportu przewożących towary tzw. „wrażliwe”. Wejście w życie nowych przepisów nastąpiło 1 października 2018r.

Rozwiązanie, które zaproponowano w ustawie to aplikacja mobilna za pośrednictwem, której kierowca potwierdza rozpoczęcie i zakończenie realizacji przewozu objętego nadzorem zdefiniowanego przez użytkownika w systemie SENT GEO.

Ponadto ustawa przewiduje możliwość wprowadzania do systemu SENT GEO danych pojazdów realizujących zlecenia objętych nadzorem przez systemy GPS zamontowanych w pojazdach przewoźnika (tzw. zewnętrzny system lokalizacji - ZSL)

W systemie SENT GEO definiuje się jedynie całe dni rozpoczęcia i zakończenia zlecenia.

SUPERVISOR przygotował natomiast dedykowane narzędzie do obsługi SENT GEO, które rozwiązuje problem wysyłania pozycji pojazdów wyłącznie w okresie realizacji przez pojazd przewozu podlegającemu ustawowo obowiązkowym nadzorem GPS.

Elementy rozwiązania SUPERVISOR:

 • przystawka sprzętowa SENT GEO zamontowana w pojeździe, która pozwala kierowcy na określenie początku i końca realizacji zlecenia za pomocą przycisku;
 • przystawka zawiera sygnalizację dźwiękową i wzrokową, która sygnalizuje kierowcy w czasie rzeczywistym brak wysyłanych pozycji pojazdu przez czas określony w ustawie, czyli przez 1 godzinę.
  UWAGA: brak wysłania pozycji pojazdu przez ponad 1 godzinę, ustawodawca uznaje za problem krytyczny i nakazuje natychmiastowe zatrzymanie pojazdu oraz określoną reakcje kierowcy;
 • przystawka realizuje funkcje autodiagnostyki poprawności pracy rejestratora w taki sposób, żeby kierowca, który przystępuje do jazdy w ramach realizacji zleceń SENT GEO miał potwierdzoną informację, że rejestrator SUPERVISOR GPS jest sprawny.

Naszym zdaniem diagnostyka poprawności przesyłania pozycji na serwer SENT GEO może być tylko realizowana przez rejestrator GPS kierowcy i nie ma możliwości innej formy realizacji przepisów tej ustawy.
Najczęstszą przyczyną takiej sytuacji może być brak zasięgu GSM i tym samym brak możliwości poinformowania kierowcy z zewnątrz o konieczności podjęcia działań określonych w ustawie.

Ponadto w aplikacji serwerowej SUPERVISOR dodano opcję definicji zleceń SENT GEO dla każdego poszczególnego pojazdu, która skutkuje automatycznym wysyłaniem pozycji pojazdu w zdefiniowanym przedziale czasowym. UWAGA: pozycje pojazdu wysyłane są wówczas w określonych godzinach, a nie przez cały dzień.

Dostępna jest także ewidencja pojazdów w SUPERVISOR, które są zarejestrowane przez klienta w SENT GEO.

Funkcje dodatkowe: w przypadku zdefiniowania zlecenia w ramach SENT GEO, do pojazdów kierowcy zostanie informacja, że realizuje on takie zlecenia. Zostanie mu to wówczas zasygnalizowane wzrokowo i dźwiękowo. Tym samym przystawka SUPERVISOR zacznie kontrolować czy pozycje pojazdu są poprawnie wysyłane do SENT GEO i zasygnalizuje kierowcy przypadek, gdy przez ponad godzinę zgodnie z ustawą nie wyśle pozycji do SENT GEO.

Zostaw swój telefon

skontaktujemy się z Państwem.

Wysyłając formularz oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem i polityką prywatności

Wysyłając formularz zgłoszeniowy wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu, tj. imię, nazwisko, telefon oraz email. Wyrażam zgodę na udzieleni mi odpowiedzi na zapytanie na podany przeze mnie email. Zgoda jest dobrowolna. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Administratorem jest Supervisor sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, ul. Inżynierska 26. Administrator przetwarza dane zgodnie z Polityką Prywatności.

 • Supervisor Sp.z.o.o.
 • Inżynierska 26, 81-512 Gdynia
 • tel.: +48 58 698 21 75 do 76
 • kom.: +48 604 185 996
 • email: supervisor@supervisor.pl
 • Polityka prywatności

© 2024

Designed by Pixlab.pl

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ
facebook